6 cech, które powinno posiadać dobre konto firmowe w banku

Każda firma obecnie potrzebuje firmowego konta bankowego, by funkcjonować. Wiele instytucji bankowych posiada własne oferty dla firm, jest ich tak wiele, że trudno zdecydować się na jedną. Na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę przy wybieraniu banku dla naszego przedsiębiorstwa? Podpowiadamy.

Jak wybrać konto firmowe?

Firmowe konto jest niezwykle przydatne podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Pozwala nam na rozliczenia z kontrahentami, ułatwia księgowość online, w niektórych bankach zapewnia też terminal płatniczy. Ofert jest wiele, trzeba się z nimi dobrze zapoznać, by wybrać dla siebie najlepszy bank. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z internetowych rankingów i na ich podstawie możemy wybrać konto firmowe. Oferty możemy też porównać sami, ale zajmie nam to dużo więcej czasu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?

Najważniejsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to opłaty, czy będziemy zobligowani do płacenia za prowadzenie konta firmowego. Należy dowiedzieć się też, ile kosztują przelewy wychodzące i te do ZUS i Urzędu Skarbowego. Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, to czy bank posiada aplikację mobilną, ponieważ ułatwia ona korzystanie z rachunku bankowego. Jeśli ma, dobrze jest przyjrzeć się, czy jest ona intuicyjna, przyjaźniejsze będą te aplikacje, które mają wygodny interfejs.

6 cech, które powinno posiadać dobre konto firmowe w banku

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych cech, które naszym zdaniem, powinno posiadać firmowe konto.

1. Darmowe otworzenie konta

Niektóre instytucje wymagają obowiązkowej wpłaty za samo otworzenie konta bankowego, lepiej jest wybrać bank, który nie pobiera takiej opłaty.

2. Niskie opłaty za prowadzenie konta

Większość banków prowadzi jednak miesięczne opłaty za prowadzenie konta, ale nie wszystko stracone. Często jednak możemy spotkać się ze specjalnymi ofertami dla przedsiębiorców. Aktualnie Santander Bank prowadzi promocję, w której obowiązuje bezterminowy brak opłat. Co znaczy, że otwarcie konta, prowadzenie go, wydanie karty płatniczej i przelewy krajowe są bezpłatne.

3. Darmowe przelewy do ZUS i US

Przy kontach firmowych jest to standard, że przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego są darmowe, ale warto sprawdzić, czy aby na pewno.

4. Konto walutowe

Warto sprawdzić jakie waluty oferuje dany bank. Niektóre oferują tylko najpopularniejsze waluty, inne więcej. Warto też sprawdzić, czy prowadzenie konta walutowego jest płatne.

5. Platforma do księgowości online

Niektóre banki, jak Santander czy mBank oferują e-księgowość, platformę do prowadzenia samodzielnej księgowości, oferują także wsparcie profesjonalnych księgowych, jeśli napotkamy problem podczas korzystania z systemu.

6. Darmowe przelewy natychmiastowe

Część banków oferuje co miesiąc pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych, co może być dużym plusem, jeśli zależy nam na szybkim zrealizowaniu płatności.

Przy wyborze konta bankowego dla przedsiębiorstwa warto też zwrócić uwagę, jakie kredyty dla firm oferuje dany bank i gdzie jest najkorzystniejszy albo który z nich oferuje leasing. Dobrze też byłoby zastanowić się, czy konto firmowe lepiej jest otworzyć w tym samym banku, w którym mamy konto osobiste, czy może w innym. Wszystko zależy od naszych potrzeb i czy będziemy ewentualnie potrzebowali wysyłać przelewy między rachunkami.

jeden komenatrz dla “6 cech, które powinno posiadać dobre konto firmowe w banku

  1. Wiele banków robi takie promocje dla przedsiębiorców, dobrze jest zbadać, gdzie jest najlepsza promocja. Widzę, że Santander szaleje, bo dawno tak dobrej oferty nie widziałem, zawsze brak opłat był tylko przez pewien czas… Ciekawe gdzie haczyk 😉

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *