Jak założyć konto osobiste?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi założyć konto osobiste w banku. Nie ma we współczesnym świecie osoby nieposiadającej indywidualnego rachunku bankowego. Nawet seniorzy przestali trzymać pieniądze w tzw. skarpecie i wszystkie swoje środki finansowe lokują na kontach osobistych. Oczywiście w dobie tak dużego wybory banków warto porównać proponowane przez nich oferty, aby wyjść na tym korzystnie. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta w banku.

Dostosuj konto osobiste do swoich potrzeb

Pomyśl nad tym, jakie konto spełniałoby twoje oczekiwania. Jeżeli zależy ci na darmowym koncie z niskimi opłatami, to skorzystaj z opcji konta internetowego. Z kolei, jeśli chcesz korzystać z określonych oddziałów danego banku, wówczas wybierz konto klasyczne.

Kiedy wybierzesz już rodzaj konta, porównaj oferty poszczególnych placówek za pomocą porównywarek finansowych, które są łatwo dostępne w internecie. Weź pod uwagę to, jakie opcje daje ci dany rachunek, np. konto osobiste to też szansa na kredyt odnawialny, o którym przeczytasz na https://top-kredyty.pl. Po wybraniu banku zapoznaj się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi danego konta, a zwłaszcza tych dotyczących prowizji, oprocentowania, taryfa opłat oraz ogólnymi warunkami umowy. Konto możesz założyć osobiście w oddziale lub przez internet.

Zwróć uwagę na kartę płatniczą

W zależności od rodzaju konta można mieć wpływ na wybór karty płatniczej. Jeżeli jest taka możliwość, można wtedy wybrać taką, która będzie odpowiadać twoim indywidualnym potrzebom. Wszelkiego rodzaju karty debetowe wiążą się z dodatkowymi usługami, przez co comiesięczne opłaty, za prowadzenie rachunku, są zdecydowanie wyższe. Dlatego tak ważne jest dostosowanie karty płatniczej do indywidualnych potrzeb oraz uniknąć zbyt wysokich opłat czy zawyżonych limitów.

Karty kredytowe w kieszeni

Sprawdź jakie możliwości daje ci dane konto osobiste

Dobre konto osobiste powinno gwarantować dostęp do sieci bankomatów, gdzie będziesz mógł wypłacać gotówkę bez prowizji. Szukaj zatem takiego banku, który daje możliwość wypłaty ze wszystkich bankomatów całym kraju za darmo. To dosyć spore utrudnienie, kiedy znajdujesz się w innym mieście i nie wiesz, gdzie szukać akurat takiego bankomatu, który obsługuje twój bank.

Dlatego nie komplikuj sobie życia i wybierz tę opcję, która gwarantuje ci wygodę w tym zakresie. Wybierając dane konto osobiste, zastanów się, czy będzie ci potrzebny dostęp do placówek. Nie wszystkie banki mają bowiem równomiernie rozmieszczoną sieć oddziałów, a niektóre mogą działać tylko w internecie.

W obecnym świecie gdzie technologia i cyfryzacja są obecne w codziennym życiu, warto zagwarantować sobie możliwość korzystania z płatności mobilnych w smartfonach. Dzięki takiej opcja, jako posiadacz danego rachunku możesz płacić za pomocą przelewu BLIK, płatności zbliżeniowych HCE czy Google Pay.

Jak widać, konto osobiste daje wiele możliwości, ale należy umiejętnie podejść do tematu i poświęcić większą część swojej uwagi, na dostosowanie go do swoich potrzeb. Jeżeli nie chcesz, żeby banki z ciebie „zdzierały”, sprawdź dokładnie dostępne oferty, porównaj je ze sobą i wybierz mądrze.

jeden komenatrz dla “Jak założyć konto osobiste?

  1. Teraz śmieszy mnie, jak płaciło się dodatkowo za kartę płatniczą i jak zrealizowano ileś tam płatności kartą, to była bezpłatna. Teraz płacę tylko kartą. Przeraża mnie to, szczerze mówiąc.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *