W jakim banku założyć konto osobiste?

Konto osobiste jest już nieodłącznym elementem naszej finansowej rzeczywistości, możemy dzięki niemu wygodnie zarządzać zgromadzonymi środkami. Z uwagi na dużą konkurencję banki prześcigają się w kolejnych ofertach produktów finansowych tego rodzaju, a my zastanawiamy się co zrobić, aby dobrze wybrać rachunek podstawowy. W jakim banku założyć konto osobiste?

konto osobiste - gdzie wybrać

Konto osobiste – jak wybrać?

Konto osobiste to rodzaj wirtualnego portfela, który pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzanie operacji finansowych. Na co dzień służy nam do dokonywania przelewów, płatności podczas zakupów, pobierania wynagrodzenia. Transakcje bezgotówkowe to nasza codzienność, dlatego zastanawiając się nad tym, z którym bankiem podpisać umowę, warto wiedzieć czym się kierować. Wybrać bank pomogą porady w internecie, m.in. na ktory.pl, gdzie znajdziemy przydatne informacje na temat rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Decydując się na konto osobiste, warto zwrócić uwagę, czy bank pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, jeżeli tak to w jakiej kwocie. Niektóre oferty opierają się na darmowym świadczeniu usługi rachunku podstawowego po spełnieniu określonych warunków (np. wykonanie ustalonej liczby transakcji bezgotówkowych w miesiącu). Wybierając konto osobiste, dobrze też wiedzieć, jakie koszty generuje wypłata gotówki w bankomacie, jaka jest miesięczna opłata za kartę.

Poniżej prezentujemy zestawienie kilku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, na które warto zwrócić uwagę.

Konto osobiste Jakże Osobiste Alior Bank

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku to darmowy rachunek podstawowy, pod pewnymi warunkami. Jest to m.in. wiek właściciela poniżej 26 lat lub miesięczny wpływ środków na konto w kwocie co najmniej 1 500 zł.

Konto osobiste w Alior Bank stwarza możliwość wyboru dodatkowych korzyści, które są aktualnie w kręgu zainteresowania klienta. Konsument sam decyduje, która z opłat związanych z prowadzeniem konta osobistego będzie wynosiła 0 zł.

Konto osobiste Direct ING

Oferta konta osobistego Direct w Banku ING jest darmowa, prowadzenie rachunku i przelewy nic nie kosztują. Karta do konta kosztuje 7 zł, możliwe jest zwolnienie z tej opłaty, pod warunkiem wykonania miesięcznych transakcji kartą w kwocie co najmniej 300 zł.

Minimalny limit przelewów dla osób w wieku od 18 lat do 26 lat wynosi 200 zł. Młodzież w wieku od 13 lat do 18 lat nie ponosi żadnych opłat związanych z kartą do konta.

Konto osobiste Jakie Chcę Santander

Konto osobiste w Banku Santander jest bezwarunkowo bezpłatne. Właściciel rachunku nie płaci za prowadzenie konta, przelewy natychmiastowe w Santander online. Darmowe są również wypłaty BLIKiem we wszystkich bankomatach w Polsce i wypłaty tzw. kartą dopasowaną w bankomatach Santander.

Klient nie ponosi też opłat za kartę do rachunku podstawowego, jeżeli wykona nią co najmniej 5 płatności w miesiącu. Stała opłata za użytkowanie karty debetowej konta osobistego w Banku Santander wynosi 3 zł.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *